Küpsis ja dieet !

Mind pani mõtlema küpsisedieet , mille autor on väidetavalt dietoloog USA’s.
Ülekaal on tõsine oht meie füüsilisele ja psüühilisele tervisele. Oht varitseb ka siis, kui tahame kiiresti kaalust alla võtta ja ei järgi tervisliku toitumise põhimõtteid. Kilod lisanduvad märkamatult aastatega, kui tarbitav energiahulk on suurem energiavajadusest. Kui küpsisedieedi päevane tarbitav energiahulk on tõesti 800kcal, siis kaal väheneb, kuid tervise hinnaga. Kui meie eesmärk on olla terve täna ja tulevikus, siis peab organism iga päev saama vajalikus koguses kvaliteetset toitu, et organism saaks kätte vajalikud toitaine, vitamiinid, minaraalained jne.
Väga oluline on tarbida iga päev 5-7 portsionit (klaasitäit) väga erinevaid juurvilju ja 3-4 portsionit puuvilju. Lisaks on iga päev vajalik tarbida 1-1,5 klaasitäit kaunvilju. Puu- ja köögiviljad sisaldavad vähivastaseid fütotoitaineid, mille koostises on taimepigmendid – karotenoidid, klorofüll ja flavonoidid, samuti kiudained ja ensüümid. Fütotoitained toimivad koostöös taimedes leiduvate antioksüdantidega (C-vitamiin, E-vitamiin, A-vitamiin, Se, Zn jt) ning pakuvad tõhusat kaitset vähi vastu. Vähi tekkimine võib olla puu- ja köögivilja ebapiisavas koguses tarbimise tagajärg.
Kui tõesti on huvi pidada küpsisedieeti, siis peab teadma, et puudus on kindlasti puu-, köögi- ja kaunviljadest. See omakorda tähendab seda, et puudus on vitamiinidest, mineraalainetest, kiudainetest. Siin tekib küsimus, kes julgeb endale seda riski võtta? Kui küpsisedieeti pidada, siis vähivastast kaitset organismis ei ole ja rakud kahjustuvad, tekib oksüdatsioon, mille tulemusena rasvhapped lagunevad toksilisteks aineteks, kahjustada saab DNA, mis viib vähi tekkeni. Nende kahjustuste vastu pakuvad kaitset antioksüdandid puu- ja köögiviljades. Antioksüdandid võitlevad tõhusalt vähi ja teiste haiguste vastu, kaitsevad rakku, aeglustavad vananemist, tugevdavad immuunsüsteemi ja võitlevad allergiatega.
Nädalas on normaalne kaalu kaotus 1kg, kindlasti mitte 8kg. Eduka kaalukaotuse võti ei seisne niivõrd kalorites kui selles, kuidas organism toodab, kasutab ja kontrollib glükoosi (veresuhkrut). Kui glükoosihulk veres püsib pikka aega liialt kõrge, võib see kahjustada ka vereringesüsteemi.
Kui aga kiusatus selliste dieetide pidamiseks on suur, siis on vajalik juurde võtta naturaalseid toidulisandeid. Soovitan tarbida toidulisandit Carotenoid Complex, mis leevendab fütotoitainete puudujääki.

Kirjuta meile...

*