Sojapiim

Piima ja piimatooteid soovitatakse 1-2portsjonit päevas.  Kui päevas juua 1klaas piima ja veel lisaks üks jogurt, siis ongi soovituslik kogus tarbitud. Kui kasutame veel kodujuustu, juustu leivale jms.,  siis oleme juba soovitusliku koguse ületanud.  Piimaga on ka teisi probleeme. Mitteorgaaniline piim sisaldab hormoonide ja antibiootikumide jääke,  pestitsiidide ja väetiste jääke, mis annavad koormuse maksale.  Piimaga on seotud paljud talumatuse probleemid, mis omakorda tekitavad probleeme kogu organismis. Talumatuse sümptomiteks võib olla kõhulahtisus, muud seedehäired,  peavalud, kõrvetised, halb uni, astma, bronhiidid, krooniline väsimus, depressioon, eseem, sagedased infektsioonid,  hüperaktiivsus, reumatoidartriit.  Talumatust on võimalik testida, aga võib ka katse-eksituse meetodil proovida piima ja piimatooted menüüst mõneks ajaks välja jätta.  Kui see annab positiivseid tulemusi, siis peaks ka edaspidi menüüst välja jätma loomse piima, juustu, koore, või, jogurti, jäätise.

Üks võimalik alternatiiv piimale on sojapiim. Kui piima ise teha, siis kulub selleks 63g kuiva sojauba (vaata pilti), mis leotatult kaalub 200g. Sellest saab valmistada piimamasinas  1liitri piima ja järgi jääb veel 130g okarat. Piim valmib 20minutiga. Lisaks sellele on väga palju võimalusi menüü rikastamiseks sojatoodetega.

Tofust leivakatte valmistamiseks võta 200g tofut, 2küüslauguküünt, 2tl head õli, 5tl seemnesegu(linaseemned, päevalilleseemned, seesamiseemned, chia seemned) ja 2 sidruniviilu. Maitseks Cayani pipart, Vogeli soola.  Selle retsepti järgi on leivakatte hind 5.30€. Võrdluseks Saaremaa või 1kg hind on 8.97€   Sojatoodete tegemine aga on nii loominguline, et igal korral saab valmistada toote just sellise maitsega, mis perele sobib.

Kirjuta meile...

*