Puu- ja köögiviljade portsjonidest

Puu- ja köögiviljad on nii olulised meie igapäevases menüüs, et nende tähtsust peab endale ikka ja jälle meelde tuletama. Seminaridel küsitakse sageli, kui suur on üks portsjon?

Köögiviljade portsjoni suurus on umbes 100g, lehtvilju 1 klaasitäis  või 1/2 klaasitäit, mittelehtvilja (toorest või keedetud) või piltlikult öeldes on see üks peotäis. Pool klaasitäit värsket köögiviljamahla annab samuti ühe portsjoni köögivilja.

Kui köögivilju on soovitav süüa 5-7 portsjonit, siis kuidas menüüd nii planeerida, et saaksime vajaliku koguse köögivilju, mis tagab meile ka üliolulised toitained.

Kas hommikul joome klaasitäis köögiviljamahla? Kas prae juurde võtame pool taldrikutäit köögivilju (nii toorsalat kui hautatult)?

Kas vahepalaks sööme ühe portsjoni toorsalatit või lihtsalt värskelt tükeldatud köögivilja?

Klaas mahla annab 2 portsjonit + prae juures 2 peotäit köögivilja + üks portjon vahepalaks ja oledki viis portsjonit päeva peale ära söönud. Kui menüüs ei ole niipalju köögivilja, siis peaksime oma harjumusi muutma. Kui sa ei tarbi vähemalt 5 portsjonit köögivilju ja valid toidulisandid puudujäägi katmiseks, siis soovitan kasutada Carotenoid Complex’i.   Lisaks   köögiviljadele on soovitav süüa 3-4 portsjonit puuvilja. Üks portsjon on 1 keskmine puuvili või pool klaasi värskelt pressitud 100%-list mahla või 1/4 klaasitäit kuivatatud puuvilja. Puuvilju saab süüa magustoidu asemel ja vahepaladeks.

Puu ja köögiviljadest on väga hea valmistada smuutit.  Püreesta üks banaan, apelsin, natuke kõrvitsat, lisa maitsestamata jogurtit, vett, vajadusel maitseks sidrunimahla.

Kirjuta meile...

*