Tagasiside toitumisnõustajale: muutused toitumises

Olen väga tänulik Diana’le võimaluse jagada tema tagasisidet, mis innnustab ehk meid kõiki tegema rohkem muutusi toitumises, leidma aega ühisteks söögikordadeks ja tegema kodus ise süüa.

Tagasiside Diana’lt

Tere Ene! Oleks õiglane, et ütleksin Teile, kui kõrgelt olen hinnanud Teie poolt jagatud teadmisi Tervisekoolituselt.

Olen kergesti teelt kõrvalekalduv, kuid Teie viis inspireerida õigeid valikuid tegema, on mind siiani rajal hoidnud.

Tulin Tervisliku toitumise koolitusele kuna tahtsin oma lastele pakkuda mõislike valikuid toitumisel. Minu 6 aastane tütar oli toona nõus sööma vaid käputäis asju ja oli seega tihti tõbine, nüüdseks aga tuleb lasteaiast iga päev jutuga, et mul ei olnud midagi alles jätta, kõik oli maitsev (see omakorda tuli aga asjaolust, et kodused söögid esialgu olid nii võõrad, et tal oli lasteaias tõenäoliselt kõht väga tühi).

See tulemus tuli minu enda valikute muutuste arvelt. Kuid siin on veel üks konks.

Paraku ei ole ta kodus nõus sööma jätkuvalt paljusid toite (mida lasteaias meeleldi sööb). Ma muutsin meie toitumisharjumusi, kuid ei ole leidnud seda õiget viisi, kuidas oma käitumist/suhtumist toitumisse väljendada selliselt, et lapsel ka kodus isu tekiks.

Toidukorvis oleva valiku muutmine on juba võit minu enda jaoks, kuid laste nimel pean ka oma isloomuga ja suhtlemisoskusega vaeva nägema. Tegelen sellega jätkuvalt.

Seega, kui osaleksin ise Noorte tervisliku toitumise loengul, siis sooviksin lisaks toidumuutustele teada, kuidas panna last tahtma näha tervislikus toitumises tervislikkust.

Tean et see on suuresti ema ja lapse vahelise suhtlemise tulemus ning paljuski oleneb lapse iseloomust.  Kuid meil mängib väga suurt rolli harjumus süüa ühiselt õhtusööki, varuda selleks aega ning teiseks lasta lapsel ise teha süüa.

Palju head,  Diana

Kirjuta meile...

*