Teeks õige kapsapannkooke

Tahkuranna valla Oma leht avaldas detsembrikuu numbris retseptid porgandi-, kapsa- ja kaalikapäevalt.

Kapsas, porgandMulle meeldis kiiresti valmiv kapsapannkoogi retsept:
400 g kapsast, 1 muna, 2 tl riivsaia, 1 dl vett, 1 dl jahu, soola.

Riivi kapsas ja hauta 1 dl veega hästi pehmeks. Lisa sool, muna, riivsai. Prae kuumal õlisel pannil väikesed koogid. Lisandiks sobib hapukoor.

Üritus ise muidugi väga kiiduväärt ettevõtmine, mis peaks innustama kõiki rohkem kasutama köögivilju. Köögiviljad on ju need, mis annavad organismile vajalikud vitamiinid, mineraalid ja üliolulised fütotoitained.

Samas on kapsakotletid ja -pannkoogid nii lihtsad valmistada, et ka kõige kiiremal ajal saaks menüüsse vaheldust pakkuda. Kui kodus on juba suuremad lapsed, siis on pannkookide valmistamine neile kindlasti meeltmööda 🙂

Täna tegin ka ise ooteks pannkoogid. Kuna olen halb retsepti järgija, siis siin on mõnevõrra muudetud retsept, mida ka sinuga jagan:

250g kapsast
250g porgandit
1 muna
4tl valget tatart
1dl vett
1dl kaerajahu
Roosisoola
Muskaat

Kuidas siis minu pannkoogid valmisid?

Kapsa ja porgandi “riivisin” koorijaga. Koorija, mida mina kasutan, on üks kõige paremaid, mida ma kasutanud olen, ja sellepärast on see tööriist mul väga sageli kasutusel.

Porgandit võib riivida ka tavalise suurema riiviga ja kapsa tükeldada hästi peeneteks ribadeks. Hautasin köögiviljad 1dl veega u. 5 min. Igal juhul jäid köögiviljad veel krõmpsuma.

Vahustasin muna, lisasin valge tatra, soola, muskaadi, jahtunud köögiviljad ja sõelusin vähehaaval hulka kaerajahu.

Praadimiseks on mul kasutusel spetsiaalne pannkoogi pann, millega olen väga rahul, sest sellega on võimalik küpsetada pannkooke väga vähese rasvaga või üldse ilma rasvata.

Rasva lisamine sõltub päevamenüüst. Kui päevas sööme näiteks toorsalatit külmpressõliga, määrime leivale võid, teeme köögiviljavoki õliga, siis võivad pannkogid olla vabalt ilma õlita.

Küpsetamisel oli temperatuur natukene kõrge, mida järgnevatel kordadel kindlasti arvestan. Temperatuur peaks olema madalam kui tavaliste pannkookide küpsetamisel, sest porgandi-kapsa ribad lähevad kiiresti pruuniks, mis ei ole tervise seisukohast kõige parem.

Kastmeks püreerisin 150g õunu ja segasin 150g maitsestamata jogurtiga. Rohkem mingeid maitseaineid ei pannud. Õun andis juba kõik maitsed, mis sobisid sellise pannkoogi juurde.

Suured tänud Tahku Tare perenaistele innustuse eest!

6 Responses to “Teeks õige kapsapannkooke”

Read below or add a comment...

  1. olen teinud porgand,kapsas kaalikas kotlette.need maitsesid meie perele väga. nüüd teen järgmisena räimed jogurdi maarinaadis .-tesipäev saab polema .me-oleme väga kala armastajad .
    viive

  2. Ene Mägi says:

    Siis saame teada, kuidas räimed jogurti marinaadis maitsesid!

  3. viive allikNimi says:

    mina tegin täna lõunaks porgandi-kaalika kotletid kalkuni hakkilhaga .hapukoorega ,salatiks porgandi salat ,riivisin õuna sisse.,tomat, nat.maitsetatud kurk.Ma olen ise ka halb reptsepiti jälgia.Toitume 5*päevas enese tunne on suurepärane ja kehakaal on normis .Joome vett palju. viive

Kirjuta meile...

*