Tagasiside toitumisnõustajale: kaotatud 15,5 kg

Tänan Julianna, et jagad oma lugu meiega!

Julianna 25.a.

Julianna 25.a.

Tere, olen Julianna (25a). Olen lõpetanud Toitlustusteenuste korraldamise rakendusliku kõrgharidusena Tallinna Eesti Hotelli- ja turismimajanduse erakoolis. Olen töötanud juba 8 aastat toitlustuse erialal nii klienditeenindajana kui ka kokana.

Umbes aasta tagasi kippusin aina rohkem sööma ja näksima. Pikapeale hakkasid riided väikseks jääma ja enesetunne halvenes. Üha rohkem vaevas mind kõhukinnisus. Proovisin tegelega põhjalikult spordiga, kuid see nurjus, kuna töökõrvalt oli raske leida aega ja peale pikka tööpäeva ka jõudu, et tegeleda spordiga.

Olin proovinud erinevaid toidulisandeid, mis pidid vähendama söögiisu ja alandama ka kehakaalu, kuid need tabletid tekitasid pigem kõhuvalu ja iiveldust kui alandasid kaalu. Ühel hetkel otsustasin külastada perearsti, kes soovitas pöörduda toitumisnõustaja poole ja nii ma tegingi.

Otsustasin külastada toitumisnõustajat Ene Mägi. Kohtusime esimest korda 3.oktoobril ning sellest ajast on mu elu justkui muutunud. Esimesel kohtumisel rääkisime üldjoontes toitumisest. Millised on head toiduained, milliseid tuleks tavaelus vältida ja kuidas peaksin toituma igapäevaselt.

Olin inimene kelle jaoks söömine ei olnud tähtis, veelgi vähem see mida ma sõin. Ma ei söönud hommikuti ning köögis töötades pigem sain kõhu täis toitude maitsmisest ning õhtul või ka öösel koju minnes rüüstasin külmkappi, kuna olin näljane kui hunt.

Ene aitas mul paika panna päeva menüü, mida võiksin süüa ja millest võiksin loobuda. Esmalt hakkasin sööma hommikuti putru. Kolm esimest päeva tundus see jube, kuna pole kunagi pudrusõber olnud, rääkimata hommikusöögi sööja, kuid pikapeale hakkas puder isegi maitsema. Kirjutasin esimesed 2 nädalat ülesse kõik mida sõin ning avastasin tervisliku toitumise kaudu uusi toiduaineid ning ka uusi maitseelamusi.

Esimese kahe nädalaga kaotasin 2,5 kg ning seedimine paranes märgatavalt. Kui olin juba poolteist kuud toitunud tervislikult ning vältinud ebatervislikke toiduaineid (näiteks nisujahu, e-ained, säilitusaineid, valge sool, suhkur jne) avastasin ühel hetkel, et ei suuda enam hommikuti süüa putru, siis oli Enel mulle pakkuda kohe mitu erinevat alternatiivi, mis mulle sobisid.

Iga kohtumine Enega oli põnev, hariv ning andis mulle juurde enesekindlust, et jätkata tervisliku toitumise lainel. Tänaseks 29. detsembriks, olen juba kaotanud kokku 15,5 kg ning olen väga rahul, kuna riided istuvad paremini ja enesetunne on lihtsalt suurepärane.

Julgeksin isegi väita, et tegu oleks justkui psühholoogiga, kellele saab rääkida kõik oma mured, mis on seotud toitumisharjumustega, Enel on alati nõu kuidas ja mismoodi saab toituda nii, et see ei tekitaks ei stressi ega ka halba enesetunnet.

Tänan sind Ene Mägi väga, et oled avanud mulle uue toitumisharjumuste maailma, kus suudan ennast tunda väga hästi, aitähh.

Kirjuta meile...

*