Koolinoore toidud/joogid päevikusse!

1585072-2xsKindlasti on sul toidud, joogid ja snäkid mida sageli sööd/jood. Kas oled tahtnud midagi muuta? Kui jah, siis leiad siit mõned soovitused.

Harjumused
Usun, et sul on paljud tervislikud valikud teada. Miks aga juhtub ikka nii, et teed neid valikuid, mida ei peaks tegema? Toitumisharjumuste muutmine on suureks väljakutseks meile kõigile. Sul on vaja aga teha esimene samm ja üks muutus korraga. Milline on esimene samm? See sõltub väga palju sellest, millised on sinu harjumused praegu ja milline muutus sulle praegu sobib. Muutuste tegemine aga ei tohiks olla “peab” stiilis. Leia selline muutus, mida sa tahad teha ja mis aitab sind saavutada tulemust, mida tahad.

Toitumispäevik.
Kogu päeva jooksul söödud toidu, snäkkide ning jookide kirjapanek paberile annab hea pildi sulle endale. Nüüd on sul lihtsam leida need valikud, mida tahad muuta.

Eeesmärk
Kui oled mures oma kehakaalu pärast, siis võiks olla sinu esimene eesmärk õigete toiduvalikute tegemine. Vähem magusat, soolaseid snäkke, magusaid jooke ja rohkem toorsalatit, puuvilju, puhast vett.

Kontroll kalkulaatoriga
Kui arvad, et oled ülekaalus, siis kontrolli. Kodulehel toitumine.ee saad kalkulaatoriga kontrollida kehamassiindeksit (KMI) ja energiavajadust. Kontroll on vajalik selleks, et sa ei hakkaks põhjuseta piirama toidu koguseid.

Õiged toiduvalikud
Kui energiavajadus on teada, siis on äärmiselt oluline jälgida õigeid toiduvalikuid. Energiavajaduse jälgimine valede toiduvalikutega ei anna soovitud tulemust ja kehakaal suureneb. Hommikul on väga oluline süüa putru, et saada piisav kogus süsivesikuid energia tootmiseks. Soovitud energiavajaduse saame nii mannapudru kui ka täisterapudru söömisel. Soovitav on siiski valmistada puder täisterahelvestest.

Tegevused
Kui sul on selge oma eesmärk (näiteks soov teha õigeid toiduvalikuid), siis tuleb leida tegevused, mida järgmisel päeval kohe ellu viia. Kui tead, et salatit pead rohkem sööma, kui siiani oled harjunud, siis sinu esimene tegevus oleks: tõstan koolis/kodus taldrikusse kaks korda rohkem salatit. See on näide tegevusest, mille võiksid kirja panna. Leia endale sobiv harjumus, mida muuta ja kirjuta see oma isiklikule eesmärgikaardile.

Eesmärgikaart
Lubadused, mida täna endale annad võivad homme juba olla meelest läinud. Et see nii ei juhtuks, siis lõika endale välja eemärgikaart, kirjuta sinna oma eesmärk ja hoia seda endaga kaasas.
Siin üks eesmärgikaardi näidis:
2 pool ene

 

 

 

 

 

Küsimused/Vastused
Kui sul on küsimusi, siis liitu Facebook’s grupiga “toitumisnõustamine.ee” .
Rohkem infot leiad kodulehelt www.toitumisnoustamine.ee ja www.toitumisnoustaja.com

 

 

Kirjuta meile...

*