Kuidas lahti saada väsimustundest?

3789959-2xsKas väsimust saab seostada ainult kevadega? Oleme ju kuulnud sageli inimesi rääkimas, et mul on kevadväsimus. Kevadeks on juurviljades, puuviljades toitainetesisaldus kindlasti vähenenud ja seetõttu saame tõepoolest vähem vitamiine, mineraalaineid kui vajaksime. Lahenduseks on köögiviljade, puuviljade, marjade osakaalu suurendamine päevamenüüs või toitainete puudujäägi katmine naturaalsete toidulisanditega.

Loe allpool Anetti tagasisidet ja tema kolme soovitust.

Oluline on ka heade rasvade tarbimine, et meie rakud saaksid normaalselt toimida. Toorsalatisse on soovitav lisada külmpressõli ja pähkleid, seemneid. Vähendada loomsete rasvade kogust. Iga nädal võiks liha olla menüüs kahel päeval ja kala kolmel päeval, et tagada rasvade parem tasakaal.

Stabiilse energia tagamisel on ülioluline valida õigeid süsivesikuterikkaid toiduaineid. Madala glükeemilise koormusega puuviljad (arbuus, õunad, marjad jm), mida võib kasutada ooteks, hoiavad veresuhkru stabiilsena ja samas on meil ka rohkem energiat.

Väldi rafineeritud teraviljatooteid ja tooteid, mis sisaldavad valget rafineeritud suhkrut. Magusad jogurtid mõjutavad iga kord sinu veresuhkrutaset ja võtavad energia. Annavad sulle aga rohkem kaalu :(( Muidugi kehtib sama ka küpsiste, kommide, kookide kohta.

Energia saamiseks peab menüüs olema täisteratooted, head rasvad, piisavalt puu- ja juurvilju. Ära ei tohi unustada vee joomist, füüsilist treeningut ja puhkust.

Tagasiside toitumisnõustajale:

Pöördusin toitumisnõustaja Ene Mägi poole eesmärgiga saada lahti väsimustundest, mis tekib peale söömist (eriti peale õhtusööki). Ehkki olen suhteliselt teadlik oma toitumisest ning püüan toituda pigem tervislikult, sain nõustamise käigus häid nippe, kuidas toituda nii, et veresuhkur püsiks stabiilsena kogu päeva vältel. Lisaks toitumisnõuannetele andis Ene palju informatsiooni ka keha füsioloogilise toimimise kohta ning sidus iga toiduaine tarvitamise enesetundega, mis kinnistab väga hästi saadud infot.

Peale nõustamist olen hakanud jälgime kolme Ene soovitust: hommikusöögiks lisasin menüüsse täisterapudru, võimaluse korral püüan süüa vähemalt iga 3 tunni tagant ning lisasin menüüsse veelgi enam värsket (mis muide maitseb mulle väga).

Igaljuhul soovitan lasta Enel üle vaadata oma toidupäevik (isegi, kui usud, et see on väga tervislik 🙂 ning võtta tõsiselt nõuandeid, mida Ene annab. Suured tänud! Kohtumiseni FB toitumisnõustamine.ee grupis 🙂 – Anett

Kirjuta meile...

*