Tervislik hommikusöök teadliku õpilase moodi

81

Raplamaal korraldati  8.-9.klassidele videokonkurss  “Tervislik hommikusöök teadliku õpilase moodi”.  Võistlusele laekus 14 lühifilmi ja žürii liikmena oli mul raske ülesanne nende hindamisel. Kõik õpilased olid tõest vaeva näinud. Heameel oli sellest, et õpetajad ei ole asjata tööd teinud tervisliku toitumise propageerimisel, seda oli näha igas videos.

I koht oli üksmeelselt – võistlustöö “Õuna-kaerahelbepuder”. Märjamaa Gümnaasium: Eneli Maajärv, Gerli Kiis, Hanna-Liisa Hannus, Merili Teekivi.  Videol oli hea sissejuhatus – mida tehakse, kui palju ja mida vaja. Hea praktiline õpe – poti põhja veidi vett, et piim põhja ei kõrbeks. Serveerimise näitamine hea. Pähklid pudru peal on väga head. Kaunistused õunaviiluga ja eriti meeldisid punase moosi täpid. Moositäpid annavad soovitud maitse ja ka ilusama välimuse, samas sööme palju vähem suhkrut. Super! Väga armas söömise moment ja küsimine: Kuidas sulle meeldib?

Väga meeldis II koht – võistlustöö “Must Rüütel ja pannkoogid”, Rapla Vesiroosi Gümnaasium: Anna-Lisett Hansen, Liis Tepner, Tanel Loigom, Erik-Henri Karjus. Konkreetne, asjalik ja õpetlik video. Selles videos nägin profesionaalse koka tegevusi: kinnitati juuksed, munaroal oli oma nimetus “Must rüütel” , pannkookide valmistamisel sõeluti jahu ja riiviti maitseks sidruni koort. Super töö kogu meeskonna poolt.

Väga meeldis III koht – Järvakandi Gümnaasium: Anette Bakmanov, Saara Kuum, Emili Lempu
Hommikul enne söömist mõtles: „Aga miks ma söön nii vähe ja ebatervislikult. Alles me inimeseõpetuses õppisime, et tuleb toituda tervislikult, eriti hommikul, kuna mul läheb päevaks vaja energiat. Ma vajan midagi rohkemat ja tervislikumat“ ja siis tegi uue valiku.

Laual on sidrunilõikudega veekann, mis on väga hea. Hea lõpp: „Hommikusöök endale, lõunasöök sõbrale, õhtusöök vaenlasele“ Kommentaariks: õhtusöök vaenlasele ei tähenda seda, et õhtust ei pea sööma, sööma peab lihtsalt midagi kergemat (köögivilju) ja vähemalt 3tundi enne magamaminekut.

Kõikides töödes oli näha, et õpilased on teadlikud, mis tähendab tervislik toitumine. Näha oli köögivilju, puuvilju, rohelist, mahla, vett sidruniga.  Oli kenasti serveeritud toitu, sõbranna tuge valikute tegemisel ja positiivset suhtumist.

SUUR AITÄH! õpetajatele ja kõikidele õpilastele! Jääb vaid loota, et teie eeskuju järgivad ka teised Eestimaa koolid.

Kirjuta meile...

*