Valge suhkur või loodulikud alternatiivid!

Menüüs on tähtsal kohal süsivesikud, mis on peamiseks energiaallikaks. Süsivesikute allikaks on puuviljad, marjad, täisteraviljad, köögiviljad. Lisaks süsivesikutele sisaldavad nad ka väärtuslikke vitamiine, mineraalaineid, kiudaineid, antioksüdante.

Valge suhkkur on ka süsivesik, kuid tal puudub toiteväärtus, sest ta on töödeldud ja puhastatud.

Info valge suhkru tööstusliku tootmise kohta annab vast põhjust hakata otsima magustamiseks looduslikke alternatiive.

Suhkru tööstuslikuks tootmiseks pressitakse või ekstraheeritakse peenestatud suhkruroost või -peedist kõigepealt mahl, mis seejärel kustutamata lubjaga puhastatakse ja korduvalt filtreeritakse. Saadud vedelik, milles sahharoosi kuni 20%, aurutatakse siirupitaoliseks ning muudetakse väävlishappe kaasabil massiks, milles on sahharoosi u 85%. Vahepeal pleegitatakse pruuni värvi toorsuhkrut vääveldioksiidiga, puhastatakse süsihappegaasi või fosforhappega, tsentrifuugitakse, töödeldakse vaakumiga ja kuivatatakse ning saadaksegi valge kristalne magus toiduaine – rafineeritud peensuhkur sahharoosisisaldusega üle 99%. Allikas: www.inimene.ee

Kui tahad valge suhkru unustada ja leida magustamiseks looduslikku alternatiivi, siis alusta toorsuhkrust demerara, mida ei ole keemiliselt töödeldud ega pruuniks värvitud. Kui oled selle suhkruga harjunud, siis leiad kindlasti palju teisi alternatiive.

Valge suhkruga veel üks probleem, teda leidub väga paljudes toitudes ja jookides.  Ka siin võid muuta harjumusi. Puuvilju ja marju saab kasutada magustoiduks, küpsetistes, snäki asemel.  Magusad karastus- ja mahlajoogid peaks asendada toormahlaga või veega.  Shokolaadi, kommi ja küpsist on hea koju mitte osta või teha seda väga harva. Selle asemele leia midagi, mis neid asendaks. Neid ja palju teisi harjumusi on vaja teadlikult muuta, et valge suhkur ei tekitaks probleeme tervisele.

Kirjuta meile...

*