Juustusai ja köögikirurgia

6532840-2xsKas oled sellist sõna kuulnud nagu köögikirurgia?  Mina ei ole, aga iga kord kui hakkan konkreetse toidu koostisosi eraldi „lahkama“, siis tekib mul sageli kiusatus panna sellele tegevusele nimeks köögikirurgia :))  Aga nüüd siiski põhiteemast!

Kas juustusai on tervislik?
Sellele küsimusele ei saa ühest vastust anda ja ei saa ka öelda, et üks või teine variant on ebatervislik. Saab vaid võrrelda erinevaid variante ja saab mõelda sellele, kuidas anda juustusaiale juurde toiteväärtust.

Kas sai või sepik?
Kui võrrelda rafineeritud nisujahust saia ja sepikut, kus on ehk kasutatud ka odrajahu, siis sepik tundub parem valik.  Kui võrrelda sepikut täisteraleivaga, siis on parem valik täisteraleib. Kuna praegu on juttu saiast, siis jääme selle juurde. Nii et sepik on parem valik kui rafineeritud 100% valgest nisujahust sai.

Milline sepik?
Siin on suur abi sellest, kui loed koostist. Hea oleks kui lisaks nisujahule on kasutatud ka mõnda teist jahu. Veel parem kui see jahu oleks täisterajahu. Mida lühem on tundmatute lisaainete nimekiri, seda parem. Kõige parem on kindlasti kodus valmistatud sepik …  „o-ainetega“, st oma-ainetega :))

Milline leivamääre?
Kui kasutad veel margariini, kus ilmselgelt on sees ka transrasvad, siis selle asemel on kindlasti tervislikum kasutada ehtsat taluvõid. Kui päevamenüüs on palju loomseid toiduaineid, siis kasuta leivamäärdeks hoopis taimset katet (hummus kikerhernest, seenepasteet, guacamole avokaadost jpm).

Milline juust ja kui palju?
Juustusorte on väga palju ja juustud on väga erineva rasvasisaldusega. Kuid turul on ka juustulaadseid tooteid, kus loomsed rasvad on asendatud taimsete rasvadega ja need juustud peab jätma küll poeriiulile. Hea juustu valik sõltub maitseeelistustest ja tervislikust seisundist, kuid sama tähtis on ka kogus, mida päeva jooksul sööd. Tasakaalu saavutamiseks päevamenüüs ei tohiks loomsete toiduainetega liialdada. Kui hommikul on menüüs 1-2 juustuleiba, siis lõunal, õhtul ja vahepaladeks tuleb kasutada teistsuguseid valikuid.

Lisa aedvilju, seemneid
Toiteväärtuse suurendamiseks vähenda juustu kogust ja lisa juurde roheline salat, tomat, idandeid, seemneid jms.

Kokkuvõte
Kui tarbid head sepikut, määrid peale hummust (või muud taimset katet), lisad natukene keskmise rasvasisaldusega juustu ning rohkem aedvilju, seemneid, rohelist, siis võin öelda, et see on tervislikum juustusai. Kui tahad suurendada taimse toidu osakaalu, siis võid kasutada taimset juustu, mis on valmistatud kookospiimast.

Autor: Ene Mägi
Ene Mägi on toitumisnõustaja ja praktik. Ene aitab peredel ja inimestel individuaalselt teha toitumises just selliseid  lihtsaid muutusi, mis tagavad menüüs toitainete tasakaalu ja toovad muutusi tervises – seda tänu nõuannetele igapäevases toitumises. Uuri, mida sina enda heaks teha saaksid:  www.toitumisnoustamine.ee

Kirjuta meile...

*