Poiste kokandusklubi

6Õppimine teeb meistriks
Sagedamini on köögis toimetamas tüdrukud, aga miks mitte anda võimalus just poistele õppida söögitegemise saladusi koos oma sõpradega. Nii on neil kergem hakkama saada ka koduköögis, sest õppimine teeb teadagi meistriks.

Võimalus poistele
Oluline ei ole see, kui täiuslikult on sisustatud kööginurk, vaid see, et poistele antakse võimalus ja neil tekiks huvi kokanduse vastu. Esialgu võib teha headmeelt kokandusklubis ka ainult valmistatud toidu söömine. Aga mis siis! See võib olla huvi alguseks ja kooli lõpetamisel on juba selge, millist eriala valida.

Keila poiste kokandusklubis oli planeeritud valmistada üks eriline toorsalat ja magus smuuti. Poisse oli 10 ja nendega koos valisime välja kaks peakokka, kes koos teistes kokapoistega hakkasid usinasti tööle.

Teooria ja praktika
Kõik said kätte retseptid ja valmistamise juhendid. Igaühele jagus tööd ja nii saime mõlemad toidud  päris kiiresti valmis. Muidugi oli ka äpardusi, väga palju suminat ja selle kõige keskel teoreetilised õpetused köögiviljade töötlemisel ja ohutul tükeldamisel.

Serveerimisele sekund!
Muidugi oli kõige põnevam ikka söödud toidu söömine. Lauakatmisele ja toidu serveerimisele kulus sekund:)) ja juba oligi hea maitsta oma valmistatud salatit ja mõnuga juua magusat smuutit. Oli ka siin erinevaid soove toiduainete kasutamisel ning vajadusel võib juba eelnevalt kokku leppida erimenüüde valmistamises.

Kokandusklubi menüü
Menüü sünnib kokkuleppel. Teeme seda, mida enne pole tehtud. Need võivad olla lihtsad kaunistatud võileivad taimse määrdega, toortatra kommid, puuviljajäätis, laste lemmik kohuke, õuna-kookoskook või hoopis midagi muud. Võta ühendus, kirjuta oma mõtetest, leiame koos uusi ja üllatavaid tervislikke võimalusi.

Võta ühendust
Ene Mägi
tel.5135660
ene.magi@gmail.com

Kirjuta meile...

*