Kartuli-brokoli püree

Kartulipuder kergelt praetud sibula ja võiga on suurepärane toit ja kõht saab täis. Samas kaasneb sellega oht, et võid tunda mingi aja pärast hoopis väsimust.  See ei ole muidugi ainult kartuliga, see on toiduainetega, mis mõjutavad kiiresti veresuhkrut. Selle teema kohta saad pikemalt lugeda siin …..

Et koormus veresuhkrule oleks väiksem ja liigne kartuli söömine ei mõjuks meie kehakaalule, on hea teha kartulipüree koos brokoli ja lillkapsaga. Püree valmistamisel võid kasutada ka ainult brokolit või muid köögivilju.

Valmistasin püree talukaubast ja seega sain eriti väärtusliku toidu.

0.

Potti panin u.1/3 kartulit, 1/3 brokolit ja 1/3 lillkapsast. Kartulid lõikasin väikseks ja panin koos brokoli, lillkapsa ja vähese veega hauduma. Tähtis on, kui köögivili on valminud, siis on ka vesi aurustunud. Siis lisasin pudrule kuuma piima.

Arvasin, et 1liiter piima on meie perele palju, sest poe piima ei ole juba ammu ostnud. Selgus 1saabus juba teise päeva lõpuks kui piim oli otsas :)) Vot mis tähendab päris talu piim, see oli lihtsalt nii hea, nagu lapsepõlves.

2Vahepeal kuumutasin tükeldatud sibula kergelt võis ja tükeldasin valmis värske rohelise tilli.

Kui köögivili sai valmis, piim kuumutatud, või lisatud  ja mugulsibul/till ettevalmistatud, siis oli aega püree valmis teha.

 

3

Minu nuimikseriga on kaasas spetsiaalne otsik, millega on väga kerge püreed teha. Aga ka käsitsi pudrunuiaga tampides saab heast köögiviljast hea püree.

 

Kartuli-brokoli püree juurde lisasin serveerimisel kuumutatud kanafilee ja käisin aias rohelist salatit ja sibulat toomas. Värviks paar viilu tomatit ka.
4
Midagi ei ole öelda, talutoit on maitsev ja tervislik valik.

Kartuli-brokoli püree ja fotod tegi Ene Mägi

Kirjuta meile...

*