Aurutatud köögivili ja sõir

Kui koostame oma päevamenüüd, siis on oluline alati mõelda, milliseid toitaineid meie organism toidust saab ja kas nende kogused vastavad meie vajadustele. Süsivesikuid vajame kõige rohkem ja need on peamiseks energiaallikaks. Kui oled väsinud, siis vaata kindlasti üle toiduvalikud ja kogu menüü tasakaal.

Süsivesikute valikul peame arvestama, milline on toiduportsjoni mõju veresuhkrule ja insuliini tootmisele. See kõik mõjutab meie tervist, kehakaalu, energiataset jpm. Head süsivesikute allikad on täisteratooted, köögiviljad, puuviljad ja marjad, mis on madala glükeemilise koormusega (GK) ja mis lisaks annavad organismile vitamiine, mineraalaineid, kiudaineid ja antioksüdante.

Üks hästi lihtne ja kiire toit valmib aedoast, brokolist ja sõirast.

1Aeduba, brokoli

 

Aeduba lõika väiksemateks tükkideks. Samuti lõika brokoli õisikuteks. Pane potti hästi vähe vett(või auruta), lisa terake meresoola ja lase vesi keema. Pane vette pestud, puhastatud ja tükeldatud köögivili ning natuke tillivarsi. Hauta nõrgal kuumusel vähest aega. Köögivili peab jääma krõmpsuv.

 

Kurna keeduvedelik (hoia vedelik supile), tõsta brokoli juba taldrikule ja aeduba kaussi, sega aeduba sobiva koguse sõiraga. Vajadusel maitsesta.

Serveeri värske tomatiga. Lisaks võta juurde tükike täisteraleiba.

7Aeduba, brokoli, sõir, tomat

 

 

 

Kirjuta meile...

*