Koolilapse kehakaal?

Kui meil on peres koolilaps, siis on oluline läbi mõelda lapse ja kogu pere päevamenüü ja toiduvalikud. Miks seda vaja on?

2018.a. esitletud laste rasvumise seireuuringutes on välja toodud, et iga neljas 1.klassi laps Eestis on ülekaaluline või rasvunud. Neid lapsi on väga palju ja selleks, et ülekaalulisus ei tuleks üllatusena on vaja kontrollida lapse kehakaalu.

Laste kehakaalu hinnatakse samuti nagu täiskasvanutel kehamassiindeksi abil, kuid lastel on teised piirmäärad. Lihtne on kehakaalu kontrollida kalkulaatori abil, mille  leiad kodulehelt nutridata.ee

Lapse ülekaalu hindamiseks võid kasutada ka graafikuid, mis on toitumissoovituste lisas  4.7 ja 4.8 Eesti toitumissoovitused leiad kodulehelt www.tai.ee

Juba ennetavalt võiks analüüsida lapse päevamenüüd ja seda saad ise teha toitumisprogrammis Nutridata. Anna endale aega harjumiseks ja ole kannatlik. Toitude sisestamisel näed programmis kas menüü on tasakaalus, kas laps saab toiduga vajalikud toitained ja energia.

Ülekaaluliste laste puhul soovitatakse määrata energiavajadus nende pikkusele vastava normaalkaalu juures. Normaalkaalu järgi saad leida lapsele vastava energiasoovituse Eesti toitumissoovituste tabelist 4.3​ ​​​​​ ​Leiad videos ka ühe raamatusoovituse toiduvalikute tegemiseks.

Toitumisnõustaja Ene Mägi

FB grupp “Toitumiskava koostamine”

Kirjuta meile...

*