KaaluNõustamise kõne 14.09.2021
Tiia küsimus “Milliseid soolaseid vahepalasid/snäkke soovitaksite põhitoidukordade vahele?”
KaaluNõustamise kõne 17.08.2021
Vastan küsimusele “Millest alustada, et kehakaal väheneks? Merilin küsib: “Söön tervislikult, kõnnin, kaal ei lange. Mida teen valesti? Kui söön niipalju kui keha vajab energiat, kas siis kaal langeb?. Kristi “Ei söö palju, pigem vähe, kaks korda päevas. Mida teha, et kaal hakkaka langema?”. Tiia küsib “Kuidas süüa vähem süsivesikuid? Kuidas teha kindlaks palju tarbin päevas suhkruid? Kui palju ja millist vett juua?”.
KaaluNõustamise kõne 3.08.2021
Julija küsis: “Miks, vaatamata minu tervislikele eluviisidele ja toitumisele, ei taha minu keha vabastada liigset rasva?” Rääkisin mida õpetab mõttetreener Helina Mägi, näitasin kuidas leida energiavajadust. Analüüsisime menüüd, toiduvalikuid, vaatasime Nutridatas menüü tasakaalu ja aruandeid.
KaaluNõustamise kõne 30.06.2021
Kõnes osales Reet ja rääkisime tema toitumisest. Küsimus oli “Söön juba pikemat aega erinevaid köögivilju. Eelistan kanalihast tooteid. Joon vett, sidrunivett, teed, tass kohvi piimaga ilma suhkruta. Iga päev proovin pähkleid, seemneid ka süüa. Eks neid kaloririkkamaid toite on ikka ka. Kuidas saaks sellise toitumisega kaalu liikuma. Keha ju tahab hoida sellist kaalunumbrit, mille ta on omaks võtnud.”
KaaluNõustamise kõne 9.06.2021
Räägin enda aastasest kaalulangetamise kogemusest, mida olen muutnud, milline on minu põhitoit iga päev, näitan tabelit kuhu olen üles kirjutanud aasta jooksul enda mõõdud, kehakaalu, tarbitud energia, soovitusliku energia, energiadefitsiidi, kehakaalu languse või tõusu, olulised toitained, toiduained ja füüsilise koormuse.
Vastan Anneli küsimusele: “Kuidas järk-järgult kehakaalu langetades õigeid koguseid arvutada?. Eeval oli küsimus “Kuidas jätkuvalt hoida motivatsiooni?”. Jagan kolme mõttetera, mida olen õppinud mõttetreeneri Helina Mägi IPMT programmis.
KaaluNõustamise kõne 2.06.2021
Sellel kolmapäeval osales kõnes Kaja ja rääkisime tema menüüst. Otsime vastust küsimustele: “Mida ma peaksin menüüs muutma? Kas sööma sealiha asemel kana? Kas rohkem juurikaid?”
KaaluNõustamise kõne 26.05.2021
Näitan kolme toidugruppi, mis aitab selgitada põhimõtet toiduvalikute tegemisel. 1.Toidugrupid, mida süüa iga päev. 2.Toidugrupid, mida ei pea sööma iga päev. 3.Toidugrupid, mida süüa üliharva või vältida.
Otsime vastust Margiti küsimusele … “Oma arvates söön mitte kõige halvemini, aga kui on lisakilod, mis ei kao,on kogused suured vist. Söön hommikuti, päeval söön toitu, mis kaasa võetud. Õhtul kipub olema magusanälg ja tühja kõhuga magama minek ei õnnestu.”
KaaluNõustamine 5.05.2021
Teema: “Kuidas mõjutavad erinevad toiduvalikud kaloraaži?” Näitan Nutridata programmis hommikupudru näite põhjal kuidas erinevad valikud hommikusöögi kaloraaži mõjutavad.
Osalejate küsimused. Kersti -“Joon aluselist vett,teed,kohvi. Söön 2põhisöögikorda -kala,liha,salatit,riisi tatart. Vahepalad õun,apelsiin.Isutab kooki süüa, rasvast kala ja liha ka. Mida ma peaksin ja mida võiksin süüa ilma muretsemata?”. Tiia – “Kuidas saada jagu magusaisust?”
KaaluNõustamise kõne 28.04.2021
Teema: “Kuidas tasakaalustada rasvad menüüs?”
Osalejate küsimused. Marge – “Kui võtan kaalust alla oma kindla kaaluni mida olen soovinud, kuidas jääda selle kaaluni või säilitada seda kaalu?”. Soovitus – köögivilju minimaalselt 600g, kasuta toiduvalikud, mis toetavad kaalulangetamist. Tiiu – “Olen lihatoiduline, saan kõhu täis vaid siis, kui taldrikul on ka tükk liha või kala”. Gerli(Holland) – “Üleliigsed kilod. Paistetus, diabeet 2 oht.”