Näidismenüüd/KAMP

Koosta endale esialgne menüü, mis on lähedane sinu toitumisharjumustega. Siis saad hakata tegema valikutes ja kogustes muutusi, et saavutada tasakaalus ja tervislik menüü.

NUTRIDATA NÄIDISMENÜÜD.

Menüü sisestamisel saad kasutada “Näidismenüüd”, mis on Nutridata programmis. Leiad “Näidismenüüd” lingi alt “Minu menüüd”. Näidismenüüdes kasutatud retseptid on programmis olemas ja vajadusel saad neid kasutada oma menüü koostamisel.

KAALULANGETAJA NÄIDISMENÜÜD.

Siin lehel on minu enda menüüd, mida võid kasutada osaliselt või täielikult oma menüü koostamisel. Minu menüüd on 90% ulatuses taimsed. Eesmärk on jõuda normaalkaalu ülemiselt piirilt (68kg ehk KMI 24,98) KMI’ni 20(55kg) . Sellise menüüga on minu kehakaal alanenud keskmiselt 300g nädalas. Liikumist on u.üle päeva 30min-1tund. Olen proovinud hoida kaloraaži 1500kcal lähedal, et toitainete saamisel ei tekiks väga suurt defitsiiti. Minu menüüdes kasutatud retsepte olen lisanud lehele “Toitumisnõustaja kokakool“. Kui seal retsepti ei ole, siis küsi.

Nädala menüüd 10.08.-16.08.2020. Kaalulangus -0,6kg

10/1 menüü kommentaar. Rasvhapped on tasakaalus. Menüüs on küüslaugu-tahhiini salatikaste, avokaado, parapähkel, tšiiaseemned, mandlid. 

Küüslaugu tahhiini salatikaste … , Spinati rukola salat …

10/2 menüü kommentaar. Hommik oli liialt kaloririkas. Õhtul jälgisin kaloreid, energia saamine jäi väheseks ja kõht oli tühi.

10/3 menüü kommentaar. Hommiku- ja õhtusöök oli kodus. Lõunasöögi ajal tegin restorani menüüst valiku “Köögivilja šašlõkk”. Õhtuoote sõin ka väljas ja palusin kartuli, hapukapsa ja salati valiku (ilma lihata). Salatid olid traditsiooniliselt kaloririkkad. Lisaks kulus ära kaasavõetud toorbatoon, mis on siiski väga kaloririkas ja ei soovita sageli süüa. Õhtusöögiks oleks võinud vokiroa hautada vähese veega, mis annab vähem kaloreid. Avokaado, tsiiaseemned ja parapähkel peaksid menüüs olema, et tagada rasvhapete tasakaal.

10/4 menüü kommentaar. Hommikul sõin 10g küpsist, kuid päeva toidukorrad on ühtlase energia jaotusega.

10/4 menüü kommentaar. Reedesel päeval lubasin endale 2korda 7g 85% šokolaadi. Hommikusöögiks oli üks keedetud muna. Kuna liikumist ei olnud, siis energia defitsiit, mis aitab kaalu alandada, on väike.

Nädala menüüd 17.08.-23.08.2020.