Näidismenüüd/KAMP

Kui sa ei ole enne menüüd Nutridatasse sisestanud, siis võid kasutada esialgu Nutridata “Näidismenüüd”, kus saad kasutada ka programmis olevaid retsepte. Leiad “Näidismenüüd” lingi alt “Minu menüüd”. Samas saad sa teha valikutes ja kogustes muutusi, et saavutada tasakaalus ja tervislik menüü, mis sulle sobib.

Oma menüü koostamisel võid kasutada kas osaliselt või täielikult ka minu menüüsid, mis on siin lehele. Minu kaalulangetamise eesmärgiks on olnud jõuda normaalkaalu ülemiselt piiril KMI järgi normaalkaalu alumise piiri lähedale ehk siis 55-60kg. Minu füüsiliseks koormuseks on alates oktoobrist iga päev 1tund intensiivset kõndimist. Olen proovinud hoida kaloraaži 1500kcal lähedal, et toitainete saamisel ei tekiks väga suurt defitsiiti. Toitainete defitsiidis on siiski kaltsium, jood, seleen, D-vitamiin ja vitamiin B12, mille katan NeoLife toidulisanditega.

Nädala menüüd 10.08.-16.08.2020. Kaalulangus -0,6kg

10/1 menüü kommentaar. Rasvhapped on tasakaalus. Menüüs on küüslaugu-tahhiini salatikaste, avokaado, parapähkel, tšiiaseemned, mandlid. 

Küüslaugu tahhiini salatikaste … , Spinati rukola salat …

10/2 menüü kommentaar. Hommik oli liialt kaloririkas. Õhtul jälgisin kaloreid, energia saamine jäi väheseks ja kõht oli tühi.

10/3 menüü kommentaar. Hommiku- ja õhtusöök oli kodus. Lõunasöögi ajal tegin restorani menüüst valiku “Köögivilja šašlõkk”. Õhtuoote sõin ka väljas ja palusin kartuli, hapukapsa ja salati valiku (ilma lihata). Salatid olid traditsiooniliselt kaloririkkad. Lisaks kulus ära kaasavõetud toorbatoon, mis on siiski väga kaloririkas ja ei soovita sageli süüa. Õhtusöögiks oleks võinud vokiroa hautada vähese veega, mis annab vähem kaloreid. Avokaado, tsiiaseemned ja parapähkel peaksid menüüs olema, et tagada rasvhapete tasakaal.

10/4 menüü kommentaar. Hommikul sõin 10g küpsist, kuid päeva toidukorrad on ühtlase energia jaotusega.

10/4 menüü kommentaar. Reedesel päeval lubasin endale 2korda 7g 85% šokolaadi. Hommikusöögiks oli üks keedetud muna. Kuna liikumist ei olnud, siis energia defitsiit, mis aitab kaalu alandada, on väike.

Nädala menüüd 17.08.-23.08.2020.