Kas vajame toidulisandeid?

Toidulisandite vajalikkuse kohta on väga erinevaid arvamusi ja uskumusi. Usume sageli, et saame toiduga kõik vajalikud toitained kätte. Seda väidet saab kinnitada või ümber lükata kui teeme menüü analüüsi. Kuid ka sellest on vähe abi. Me saame arvutada, kui palju on köögiviljades jm. toiduainetes toitaineid, kuid siin on üks aga!  Kas selles porgandis, kapsas, kaalis on niipalju vitamiine, mineraale kui palju numbrid paberil ütlevad. Selle teadasaamiseks oleks vaja teha analüüse. Selline laboriuuring aga ei ole reaalne.

Individuaalsete toitumiskavade koostamisel, kus arvestan tervisliku toitumise põhimõtteid, kontrollin ka toitainete koguseid. Üks näide C-vitamiini kohta. Kui minimaalne soovitus on 75 mg ja teadlaste poolt soovitatav optimaalne kogus on 1000 mg, siis tervisliku menüüga oli C-vitamiini kogus 250 mg.  Selle koguse suurendamine ainult toiduga on keeruline, suurenevad ka toidu kogused.  Siit võib tekkida küsimus, et ehk aitabki 75 mg C-vitamiinist?  Kui meil on probleemid heitgaasidega, mürkidega, e-ainetega jne. siis nende probleemidega peab võitlema ka meie organism ja meie rakud. Selleks võitluseks vajab organism rohkem toitaineid. Paraku C-vitamiini näite puhul on tegemist kõige kiiremini hävineva vitamiiniga.  Kui aga päevas me ei suuda tagada toidugruppide tasakaalu toidupüramiidi soovituste järgi, siis organism ei saa ka seda vähest, mida oleks vaja.

Siit ka soovitus! Kui tead, et oled täna vähe tarbinud näiteks köögivilju, siis võta juurde toidulisandit, et saada kätte vajalikud puuduvad toitained.  Kui kala tarbimine on alla 3korra nädalas, siis võta juurde toidulisandit, et saada kätte puuduv osa omega-3 rasvahappeid.  Kui nii analüüsid oma toitumist, siis saad aru, millal peaksid tarbima toidulisandeid. Ka toitumises peab olema tasakaal, nii nagu elus üldse. Ainult nii on võimalik saavutada häid tulemusi ja hoida head tervist.

Carlic Allium Complex

Lauguliste perekonda kuuluvate taimede nagu küüslaugu, sibula, murulaugu, porrulaugu ja teiste tarvitamine toiduks mõjutab positiivselt meie tervist. Just väävliühendid annavad neile taimedele tervistavad omadused ja ka erilise lõhna. Neid kasutatakse nii toiduks kui ka rahvameditsiinis.

Küüslaugu tervistavad omadused

Küüslauku on kasutatud ravimtaimena vähemalt 5000 aastat.  Üldteada on küüslaugu tugev antibakteriaalne ja viirusevastane toime, ta on võimas looduslik antibiootikum, tugev antioksüdant, sisaldab üle 200 erineva ühendi, rohkelt B6 ja C-vitamiini, mangaani, seleeni ja alliini. Küüslaugu regulaarne manustamine võib vererõhku kontrolli all hoida.

Alliin on lõhnatu aine küüslaugus, mis küüslaugu purustamisel muutub allitsiiniks, tänu millele ongi küüslaugul mitmed tema kasulikud omadused. Allitsiin on terava lõhnaga väävliühend, mis annab küüslaugule iseloomuliku lõhna ja maitse.

On leitud, et küüslaugus sisalduvad ained  mõjutavad vere lipiidide koostist ja langetavad vere kolesteroolitaset, pidurdades kolesterooli sünteesi organismis ning suurendades selle väljutamist sooletrakti kaudu. Samuti kaitsevad need ühendid LDL ehk „halva kolesterooli“ molekule oksüdatsioonikahjustuste eest.

Probleem lauguliste söömisel

Need, kes söövad küüslauku ja teisi laugulisi või allitsiini sisaldavaid toidulisandeid, ei pruugi siiski kätte saada kogu nende toiteväärtust. Näiteks vanas küüslaugus on alles vaid 5% kõigist aktiivsetest ühenditest, mida leidub värskes küüslaugus. Toiduks töödeldud küüslauk ei sisalda samuti kuigi palju allitsiini. On tõenäoline, et katki surutud laugud või toidulisandid, kui need pole korralikult pinnatöödeldud, annavad väga vähe allitsiini.

Küüslaugutoote tugev lõhn

Küüslaugutoode, millel on eriti tugev lõhn, polegi enam tõhusa toimega, sest reaktsioonid, milles tekib allitsiin, on juba alanud. Sellisel juhul on tõenäoline, et kasulikud ained ei liigu enam mao happelisest keskkonnast edasi soolestikku, sest nad on juba lõhustunud ega saa soolestikus aktiivselt toimida.

Carlic Allium Complex

On kaasaegne tervetest toiduainetest valmistatud toidulisand, mis sisaldab standardiseeritud koguses allitsiini (s.o. küüslaugus esinev oluline aktiivne väävliühend) ja teisi kasulikke bioaktiivseid ühendeid, mida leidub laugulistes.

Sisaldab bioaktiivseid annuseid ainetest, mida leidub küüslaugus, sibulas, murulaugus ja porrulaugus. Lisaks rosmariini antioksüdandina, mis kaitseb tableti muid koostisaineid.

Toime soolestikus

Laboratoorsed katsed on näidanud, et Carlic Allium Complex ei lahustu maohappes. Valmistamisel kasutatav ainulaadne tehnoloogia tagab selle, et bioaktiivne aine allitsiin hakkab toimima soolestiku leeliselises keskkonnas, kus temast on kõige rohkem kasu. Seda tänu Carlic Allium Complex töödeldud pinnale ja maohappe toimel ei hakka allinaasiensüüm lõhustuma. Kui kasulikud ained jõuavad lõhustumatult soolestikku, kus on leeliseline keskkond, lahustub tablett ja tema sisu puutub kokku veega, mil ensüüm allinaasi toimel laguneb alliin allitsiiniks.

Garanteeritud allitsiini sisaldus

Kaks tabletti sisaldavad 4,2mg aktiivset allitsiini, mis vastab umbes ühele küüslaugu küünele. Carlic Allium Complex’i abil saab mugavalt ja lihtsalt suurendada küüslaugu ja teiste samasse perekonda kuuluvate köögiviljade tarbimist. GNLD teadlased on kasutanud terveid tooraineid,  et tagada toote puhul sama mitmekülgne toitainete koostis, nagu see on looduslikes taimedes. Carlic Allium Complex ei sisalda mitte ainult allitsiini vaid ka teisi kasulikke koostoimelisi aineid.

Tableti kasutamine ei jäta suhu küüslaugumaitset ega ebameeldivat hingeõhku.

Info ja tellimine