Väsimus

Kui sa tunned, et oled väsinud, siis organism saab midagi ebapiisavalt või ei saa üldse. Väsimus võib olla seotud ka ülemäära suure töökoormusega, stressi, üleliigse kehakaalu, ebatervilsiku toitumise ja füüsilise koormuse puudumisega.

Kui räägime toitumisest, siis oluline on süüa 5 korda päevas. Kui jätad söögikordade vahed pikemaks kui kolm ja pool tundi, langeb veresuhkrusisaldus ning kohemaid annab tunda ka väsimus. Kõige rohkem on vaja süüa köögivilju, puuvilju, mis annavad vitamiine, mineraalaineid jm. toitaineid.Nende puudus tekitab väsimust. Väsimusega väheneb töö efektiivsus, ei taheta enam liikuda, kannatab motivatsioon, otsuseid võetakse aeglasemalt vastu

Peame muutma oma toitumisharjumusi, jälgima toiduainete koguseid ja keha vajadusi. Ülesöömine toob liigseid kilogramme, mis võivad kaasa tuua nõrkuse. Ka alatoitumus toob kaasa väsimuse, sest organism ei saa aineid kulutatud energia taastamiseks.

Väsimust põhjustab ka suitsetamine, alkohol, ebaõige unereziim, töötamine ilma puhkuseta.

Väsimuse peletamiseks tee 10minutiline jalutuskäik, nädalas peaks tegelema vähemalt kolm korda aktiivse liikumisega. Igapäevases menüüs peab olema 5-7 portsionit köögivilja, 3-4 portsionit puuvilju, 2-3 portsionit kaunvilju (olulised kolesteroolitaseme langetamisel), 2-5 portisonit täisteravilja (sisaldavad madala glükeemilise koormusega süsivesikuid), vali hoolega häid rasvu 4-7 portsionit, täisväärtuslikku valku 2-3 portisonit (kala, muna, valikuliselt liha), piimatooteid 1-2 portsionit.

Soovitatav päevane portsionite arv parima tervisliku seisundi tagamiseks annab keskmiselt 2000kcal energiat. Kui vajad rohkem energias, siis suurenda juurviljade, pähklite ja kaunviljade kogust.

Ära unusta vett. Väsimuse põhjuseks võib olla ka vähene vee joomine. Juua tuleks 8-12 klaasi päevas. Kui organismis pole piisavalt vedelikku, siis energiavarud ei liigu. Hoia veepudelit alati lähedal – nii saad päevase veekoguse suurema pingutuseta kätte.

Väsimus võib olla tingitud ka sellest, et meie rakud ei saa toidust täisteraõlisid.

Täisteraõlide saamiseks soovitan toidule juurde võtta GNLD toodet Tre-en-en, mis on spetsiaalne toidulisand – täisteraõlide kontsentaat.

Kuna see on nii oluline toode, siis on tre-en-en kontsentraat veel Formula IV’s (lisaks on siin ka raud, vitaminid ja mineraalained), Formula IV Plus‘s (ilma rauata toode), Pro Vitality +’s ja lastevitamiinis Vita Squares, mida võib tarbida ka täiskasvanu, kes ei saa neelata kapsleid.

Kui Sul on piisav uni, liikumine, puhkus, tervislik toitumine koos toidulisanditega, siis oled organismile andnud kõik, mida ta vajab.