Carotenoid Complex

1.61x95 Carotenoid

Karotinoidid on looduses esinevad värvid, mida näeme oranžis porgandis, punases tomatis, kollases kõrvitsas jt puu- ja köögiviljades. 1970-ndail aastail avastati esmakordselt, et karotinoidid võivad meie tervisele soodsalt mõjuda. Esmalt tõestasid teadlased rikkalikult beetakarotiini sisaldava toidu tervistavat toimet. Praeguseks on teada üle 600 karotenoidi, mida peetakse eluliselt tähtsateks toitaineteks.

Karotinoidid puu- ja köögiviljades. Toitumissoovitused

Ameerika Rahvuslik Teaduste Akadeemia soovitab süüa päevas 5 või rohkem portsjonit puu- ja aedvilju, eriti rohelisi ja oranže või kollaseid.

USA Põllumajandusministeerium koos Tervishoiu- ja Sotsiaalministeeriumiga soovitavad süüa päevas 2-3 puuvilja ja 3-5 aedviljaportsjonit.

Eesti riiklikud toitumis- ja toidusoovitused, mis põhinesid peamiselt Põhjamaade toitumissoovitustel, avaldati aastal 2006 ja seal on puuviljade-marjade soovitus 2-4 portsjonit ning köögiviljade (sh.kaunviljad ja seened) soovituslik kogus 4-9 portsjonit. Põhjamaade toitumissoovituste uuendamise protsess käib, seega on uuendamisel ka Eesti riiklikud toitumissoovitused.

ETTA lähtub oma toitumisjuhistes uuest Harvardi tervisliku toitumise püramiidist ning viimastel aastakümnetel toitumise vallas tehtud teadusuuringutest. ETTA soovitab 3-4 portsjonit puuvilju, 5-7 portsjonit köögivilju ning 2-3 portsjonit kaunvilju. 

Tõsi on aga see, et köögiviljade tarbimine on palju väiksem soovitustest.  Palju tarbitakse kartulit, mis ei sisalda karotenoide. Skandinaaviamaades 80% tarbitavatest värsketest puuviljadest on õunad, tsitruselised, banaanid ja pirnid. Ükski neist ei sisalda karotinoide.  Nii puuduvad organismil rakke kaitsvad karotinoidid, mis avaldab oma mõju tervisele.

Eraldi karotinoide leidub toidus harva. Nende tähtsus ja ainulaadne toime peitub karotinoidide “pere” struktuuris, kus igal karotinoidil on oma funktsioon. Just selle tõttu on oluline igapäevaselt tarbida erinevat värvi puu- ja köögivilju.

Carotenoid Complex
On esimene ja ainus sedalaadi toode.  Toidulisand, mis pakub täiuslikus valikus puu- ja köögiviljades sisalduvaid karotinoide. Igas kapslis on ainulaadne segu rikkalikult karotinoide sisaldavatest tervetest tomatitest, porganditest, spinatist, punasest paprikatest, maasikatest, aprikoosidest ja virsikutest. Lisaks veel puhas oliivõli tervetest oliividest.  Looduslik E-vitamiin kaitseb toitaineid oksüdeerumise eest. Sisaldab naturaalsetest sojaubadest saadud letsitiini. Carotenoid Complex on tugevamate antioksüdeerivate omadustega kui C- ja E-vitamiin.

Carotenoid Complexi uurimus
Eesmärgiks oli teaduslikult põhjendada ja koguda tõestusmaterjali selle kohta, et toodet võib efektiivselt kasutada karotinoidisisalduse tõstmiseks vereringes. Uurimuse tulemus näitas, et karotinoidide sisaldus veres tõusis märkimisväärselt.  See uurimus annab kindla teadmise, et Carotenoid Complex’s sisalduvad karotinoidid imenuvad ja toode on väärtuslik alternatiiv, kui meie toidus on vähe puu- ja köögivilju.

Info ja tellimine …

Kasutatud kirjandus:
GNLD tootekataloog
www.terviseinfo.ee

1.61x95 Carotenoid