Täisväärtuslik valk, NutriShake

Valk on üks olulisemaid komponente meie kehas (peale vee).Valk on tähtis lihaste, naha, juuste, küünte, aju, närvide, geenide jm. koostisosa. Hormoonid ja ensüümid on valgud, ilma milleta ei toimu meie ainevahetust.

Keha toodab vajalikke aminohappeid ka ise, kuid mitte kõiki ja neid nimetatakse asendamatuteks aminohapeteks. Oluline on teada, et organism omastab korraga sellise koguse, mis tal hetkel vaja läheb, ülejäänu läheb energia tootmiseks. Kuna organism valku ei talleta, siis peab saama seda igapäevasest toidust.

Valguvajadus sõltub kehakaalust. Ühe kehakaalu kilogrammi kohta vajame 0,8g valku. Liigne valk annab suure koormuse neerudele ja maksale, mis tegelevad jääkide töötlemisega. Seega peame jälgima päevas söödava valgu kogust ja kindlasti valgu kvaliteeti. Suurem valgukogus soodustab kaltsiumi väljaviimist kehast. Liigne kaltsium neerudes aga soodustab neerukivide teket.

Valgu allikaks on muna, kala, piimatooted, ka täisteravili, oad jm.

Et kindlustada organismis kõikide vajalike aminohapete olemasolu, on soovitav kasutada vahepaladeks või peale treeningut täisväärtuslikku valgujooki NutriShake, mis sisaldab kõiki 22 aminohapet, süsivesikuid ja rasva õiges vahekorras.

NutriShake’st valmistatud toitvas joogis on tasakaalus valgud ja süsivesikud, mis tagavad stabiilse energiataseme, hoiavad ära magusaisu ja näksimise. See on väärtuslik jook keskmisest kõrgema energiavajadusega inimestele: lapsed, füüsiliselt aktiivsed või stressiolukorras inimesed.

Maitsev ja toitev on NutriShake koos puuviljadega, marjadega, köögiviljadega. Segatakse piima, vee või mahlaga.

Puuviljamuuti Nutrishake’ga – 250ml piima (soovitavalt taimset piima), 3mandariini, 1 suurem pirn, 1 banaan ja 1pakk NutriShak’i (maasika, vanilje). Mikserda ja joo lonks haaval.

Võid osa puuviljadest asendada Goji marjadega. Saad ilusa ja veelgi toitvama smuuti.