Toitumisnõustaja Ene Mägi

Toitumisnõustaja, toiduvalmistamise tehnoloog ja koolitaja.

Viin läbi tervisliku toitumise koolitusi, nõustamisi ja toitumiskava koostamise õpet. 

Olen Tallinna Tehnikaülikooli lõpetanud toiduvalmistamise tehnoloog, mis oli loogiliseks jätkuks õpitud koka erialale. Õpingud on andnud teadmised toiduainete kulinaarsest töötlemisest, toitainete muutustest töötlemise käigus ja teadmised kuidas valmistada toitu nii, et võimalikult palju organismile kasulikke aineid valmis toidus alles jääks. Täiendkoolitused Tallinna Teeninduskoolis koka ja a’la carte õppes on andnud uued teadmised kulinaarias toimunud muutustest.

Toitumisnõustaja kutse omandasin Tartu Tervisekoolis. Olen veendunud selles, et õigete valikutega on meil võimalik ennetada probleeme tervises. Toitumisnõustajana ja toidutehnoloogina oskan anda soovitusi parimate tervislike valikute tegemisel, menüüde koostamisel nii, et kõht oleks täis ja organismil piisavas koguses üliolulisi toitaineid. Olen täiendanud end mitmetel koolitustel – Teaduslikud tõendused aju ja sooletrakti seostele, Tervistav toit-praktilised juhised igapäevaellu, Toitumisteraapia võimalused autismi ravis, Uued sekkumised autismi ja muude degeneratiivsete häirete puhul. Täiendan oma teadmisi tervisliku toitumise valdkonnas pidevalt läbi erialase kirjanduse, konverentside, toitumisteraapia jm. koolitustel. 

Tervislikus toitumises ei ole vähem tähtis see, kuidas meie käitumist mõjutavad meie mõtted. Olen osalenud rohkem kui viis aastat enesearengu koolitustel litsentseeritud mõttetreeneri Helina Mägi õppeprogrammides, mis on õpetanud oskuslikult rakendama positiivse mõtlemise jõudu eesmärkide seadmisel ja saavutamisel, harjumuste muutmisel isiklikus elus, töös, tervislikus toitumises ja tervise edenduses.

Olen positiivse suhtumisega, põhjalik ja täpne, pühendunud tervislikule toitumisele. Aitan mõista toitumisega seotud riske ja seista hea selle eest, et kõik tervisehuvilised saaksid teha muutusi oma toitumises. Kogemused toitlustusjuhina, koolituste ja seminaride läbiviijana, ettevõtjana, pearaamatupidajana on abiks seatud eesmärkideni jõudmisel.

Minu hobiks on video- ja fotograafia.