• Skip to secondary menu
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Toitumisnõustaja blogi

Nõuandeid igapäevaseks toitumiseks, et tagada pikaajaline tervis.

  • Esilehele
  • Blogi
    • Videod
    • Koosta endale toitumiskava!
    • Salati valmistamine, nädala menüü
    • Päev ilma hommikusöögita?
    • Kehakaal
    • Koolilapse kehakaal?
    • Immuunsus
    • Toidulisandid
  • Uus
  • KAMP programm
  • Toiduainete valik
  • Ene Mägi
    • Tagasiside toituminsõustajale
  • Kontakt
  • E-pood
    • Toitained täistoidust
    • Kaalukontroll

Seminarid

Kui oled mõelnud teha muutusi oma toitumises, kuid ei ole veel saanud “käima”,  siis siin on võimalus alustada koos teiste tervisehuvilistega.

Seminaris on ühendatud tervislik toitumine ja muutused mõtteviisis.  See on õppevorm, kus saad lisaks teadmistele ka oskused muutuste elluviimiseks. Kui oled valmis muutusteks, siis seminaris osalejad on sulle kindlasti toeks. Osalemine annab lisaks huvitavaid kogemusi, uusi ideid ja lahendusi.

Tervisliku toitumise seminaris saavad kokku inimesed, kes on huvitatud muutustest toitumises ja mõtteviisis. Sul võimalik luua kasulikke sidemeid ja saavutada soovitud tulemusi kiiremini, kui suudaksid seda üksi. Osalejad on pidanud väärtuslikuks võimaluseks kogemuste vahetamist.

Seminari eesmärk on teha muutused tervisliku menüü koostamisel võimalikult lihtsaks.

  • Kogemus

Seminarid on andnud palju positiivseid emotsioone,  häid kogemusi ja taaskord teadmise,  et mõtteenergia toimib alati ühtviisi ja seda ka tervislikus toitumises. Tänan gruppides osalejaid ja ootan uusi põnevaid kohtumisi.
Parimate soovidega Ene Mägi

  • Arutelud seminarides

Olen lõputu otsija, et leida need parimad viisid kaalu langetamiseks. Olen proovinud erinevaid võimalusi, pean enda nõrkuseks järjepidevust. Aasta algusest võtsin endale eesmärgi, et ma õpin tervislikku toitumist.

Kõik toidugrupid on olulised, aga köögiviljad, puuviljad, kaunviljad on eriliselt tähtsad, kõige laiem valik toitaineid, vitamiine, antioksudante mineraalaineid. Uurimused viitavad üha rohkem sellele, et köögiviljad aitavad vältida ning ka ravida haigusi.

Mis on antioksüdantide roll?  Kujuta ette ilusat, ümmargust, tervet rakku. Kogu organism koosneb rakkudest ja neid on väga palju. Rakul on kest, mis laseb toitaineid sisse ja jääkaineid välja, raku sees toimub energia tootmine. See on lihtsustatud selgitus. Nüüd on meil probleem, sest keskkond on saastatud, toidus on e-ained jne. Kõigest sellest tekivad ühendid (hapniku vabad radikaalid), mis jõuavad organismi sisse hingates ja toiduga süües ning kahjustavad meie rakke, kui rakul ei ole kaitset. Selle kaitse saamegi ainetest, mida nimetatakse antioksüdantideks. Antioksüdantne kaitse on väga oluline DNA kahjustuste ja haiguste ennetamisel. Antioksüdandid annavad vabadele radikaalidele oma elektrone, „rahustades“ need sel viisil maha. Antoksüdandid on vitamiinid (E-, C-vitamiin), mineraalained (seleen, tsink) ja taimedes sisalduvad flavonoidid, karotenoidid.
Kuidas vana harjumus meie üle võimust võtab? Kui tahame midagi muuta, siis vanad harjumused alateadvuses annavad sellest kohe märku ja me leiame põhjused, miks muutust mitte teha. Siin on üks lahendus,  et me üritame ikka uuesti ja uuesti. Võib võtta kasutusele ka eesmärgikaardi, mis aitab eesmärki meeles hoida. Eesmärk peab olema võimalikult konkreetne. Lihtsalt tervislik toitumine on väga üldine eesmärk.
Toitumispäevik harjumuste muutmiseks oleks lihtsam viis oma harjumuste, toidu koguste ja valikute jälgimiseks, See paneb rohkem mõtlema ja harjumusi muutma.
Milline on kvaliteetne valk?  Valgu “kvaliteedi” määrab ära selles leiduvate asendamatute aminohapete hulk. Aminohappeid on 22 ja asendamatuid 9. Kuna organism paneb ise saadaolevad aminohapped vajalikesse kombinatsioonidesse, siis on mistahes valgu toiteväärtus just nii suur, kui selle asendamatu aminohappe kogus, mida antud valgus kõige vähem leidub. Toidulisandid kvaliteetse valguga, mille koostises on 22 aminohapet on valgujoogid Nutrishake ja GR2
Kuidas näksimisest hoiduda? Mida tavaliselt näksime? Tavaliselt magusat sisaldavaid tooteid, kondiitritooteid. Need on täis aga insuliinieritust stimuleerivaid süsivesikuid, mis põhjustavad tugeva glükeemilise reaktsiooni. See tähendab, et pärast snäkitamist tõuseb veresuhkur tohutusuurte näitajateni. Kui vereringlusse lisandub liiga palju glükoosi, hakkab kõhunääre tootma insuliini – tugevat hormooni, mis eemaldab ülemäärase suhkru verest ja normaliseerib veresuhkru taseme. See on “insuliinilõks”, mis kordub igakord, kui sööme snäkki. Ka see on harjumus ja harjumuslik tunne, mis muutub koos toitumise muutusega. Lahenduseks on kõrge GI’ga snäkid asendada madala GI’ga toodete vastu.
Kaunviljadest kikerherne pasteedi tegemiseks leotan kuivad kikerherned 2-3 korda suurema koguse veega. Järgmisel päeval keedan korra läbi, püreestan, lisan õli, küüslauku, seesamiseemneid, sidrunimahla, soola, pipart ja siis kas ohtralt rohelist või teen ketšupiga (eriti hea looduspoest ostetud ketšup). Seda pasteeti kasutan kõige rohkem võileiva katteks. Vahest teen sellist pasteeti ubadest. Ube enne kasutamist kindlasti leota.
Muutused tervisliku toitumise teekonnal. Minul läks väga hästi. Kõigepealt ostsin endale saumikseri. Käisin looduspoes, kus oli palju erinevaid ja huvitavaid ökotooteid. Ostsin erinevaid ökopähkleid, erinevaid rohelisi, mida pole julgenud enne osta. Enne vaatasin kodus GI retseptiraamatu järgi retsepte, mida tahtsin teha. Valmistasin aedviljasuppi, sõin rukkileiba. Oli veel üks muutus! Ma kunagi ei uskunud, et võin retsepti järgides saada hea söögi. Kuna mul Caesarisalat maitseb, siis otsustasin seda ise teha. Siis ostsin maasikaid, et teha maitsestamata jogurtiga smuutit. Ostsin kukeseeni, pruunistasin, lisasin paprikat, lõpuks rohelist sibulat. Segasin maitsestamata jogurtiga ja oli väga maitsev praad, mida sõin koos tatraga.
Tundisn, et sain tõsise hoo sisse. Võtsin endale uue sisenduse, mida kasutan: “Ma naudin söögi tegemist” ja “Ma naudin kvaliteetse toidu ostmist”. Enne oli mingi tõrge, et mul ei ole aega söögitegemiseks, et see raiskab aega. Ma muutsin oma mõtlemist, et see on väga suur ja oluline osa kogu minu heaolust ja ma ei saa mõelda, et see on aja raiskamine.
Mida teha, kui oled rajalt maas?  Mul on sisendused loetud mp3’le. Kui teen koduseid töid, siis kuulan oma sisendusi kõrvaklappidest mp3’e pealt. Kui koduste tööde tegemine on sageli aeganõudev ja igav, siis mp3’e kuulamisega koos on palju lõbusam. Kui olen rajalt maas, siis mp3’e suudan ikka kuulata. Kui ma ka ei kuule, siis ta mõjutab mind ikka. Mul on mp3’l kõikidest eluvaldkondadest oma sisendused. Alustasin väikestest sisendustest ja mul on heameel, et mul tuli idee ka toitumises teha oma sisendused ja igaüks peab leidma enda jaoks sobilikud.
Kuldne Täistera röstsai. Küsisin tootjalt Täistera röstsaia kooostise kohta ja millistel tingimustel võib tootele panna nimetuseks “täistera…”, Kui suur peaks olema tootes täistera osakaal? Sain vastuse: “Kuldses täistera röstsaias on kasutatud jämedama jahvatusega nisujahu (mitte täisteranisujahu) ja lisatud nisutangu ( mis on purustatud, peenestatud nisuteradest). Koostises on nimetus nisutang ja sulgudes ka tooraine osakaal tootes 4,5%. Seega purustatud täisteri on tootes 4,5% ja see fakt andis nime valikule aluse.”
Need on mõned mõtted seminaridest. Jälgi meie reklaami kodulehel ja ole kohal juba järgmistel üritustel.
Ikka päikest soovides
Ene Mägi

Primary Sidebar

Toitumisnõustamine

 

Nõustamisele registreerimiseks klikka siia

FB grupp “Toitumiskava koostamine”

Tweets by @enemagi

Copyright © 2023 · Privaatsuspoliitika · Müügitingimused