Toitumisele lisaks

B12-vitamiin

Minu kuue nädala menüü keskmine näitab väikest defitsiiti B12 vitamiinil. Katan selle NeoLife toidulisandiga Vita Squares (3tbl=1µg). Vahetan NeoLife toidulisandeid pidevalt, nii nagu köögi ja puuviljugi, et saada erinevaid toitaineid. Kui kasutan Formula IV, siis saan 1kapsliga 2,25µg B12-vitamiini. 

Monoküllastumata rasvhapped

Väike defitsiit on monoküllastumata rasvhapetel. Seda defitsiiti aitab vähendada avokaado, mandlid, sarapuupähklid, mis mulle sobivad. Ka oliivid. Kvaliteetseid oliive saan osta Tallinnast, seega keerulisem.

Kaltsium

Piim ja piimatooted on menüüst väljas u.98% ja kaltsiumit olen vähem saanud. Igapäevaselt võtan juurde Kal-Mag Plus D 3tbl ja saan sellega juurde 450mg kaltsiumi, mis katab ilusti toitumise puudujäärgi. 

Jood

Joodi olen saanud toiduga 42,2µg, soovitus 150µg, puudujääk 107,8µg. Joodi defitsiidi vähendamiseks kasutan Numami vetikaid (https://www.numami.ee)  või Formula IV (1kapslis 112,5µg joodi) või Betaguardi (1tbl=20mg)

Seleen

Defitsiidis on veel seleen. Saanud olen 29,1µg,   soovitus on 50µg, puudujääk 20,9µg.  Katan defitsiidi toidulisandiga Betaguard (1tbl = 18,3µg)

D-vitamiini

Väga tavaline on menüüdes D-vitamiini defitsiit. Olen saanud toiduga 2,07µg, soovitus on min.20µg,  seega defitsiit 17,93µg. 

D-vitamiini saan toidulisanditest Kal-Mag Plus D (3tbl=5µg) ;   Formula-IV (1kps=3,75µg) ;  Vita-Squares (1tbl=5µg) .  Lisaks on D-vitamiini veel toidulisandites Multi, NeoLife-Shake, NeoLife Bar.  Sügise ja talve poole ostan juurde puhast D-vitamiini, siis päikesevalgus enam meid ei aita. 

NeoLife toidulisanditega saad tutvuda e-poes ….. ja FB lehel “Tervem ja parem elu” …..   Soodushinnaga ostmise võimalus siin …..